Vo všeobecnosti sa rozdeľujú podľa číselnej hodnoty frekvencie zvuku. Jednotlivé frekvenčné spektra sa delia na basy (16 - 300 Hz), stredy (300 - 2 500 Hz) a výšky (2 500 Hz a viac).
Poznáme reproduktory (akustické meniče):
subbasové (subwoofer) s frekvenčným pásmom cca 30 - 200 Hz
basové (woofer) s frekvenčným pásmom cca 60 - 500 Hz
stredobasové s frekvenčným pásmom cca 100 - 2 500 Hz
stredové s frekvenčným pásmom cca 500 - 2 500 Hz
výškové (tweeter) s frekvenčným pásmom od 2 500 Hz vyššie
Podľa počtu pásiem (počtu akustických meničov) rozdeľujeme reproduktory na:
jednopásmové - nevyhovujú nárokom na kvalitnú reprodukciu, hudba neobsahuje nízke kmitočty a výšky nemusia byt presné.
dvojpásmové - reproduktor pozostáva z dvoch meničov (výškový-tweeter a stredobasový) poskytuje v celku kvalitnú reprodukciu na vysokých aj nízkych (nad 100 Hz) kmitočtoch.
troj a viacpásmové - obsahujú viac meničov. Napríklad v prípade trojpásmových reproduktorov meniče reprodukujú zvlášt basy, stredy a výšky.
Podľa technického prevedenia rozlišujeme:
komponentné reproduktory - ide o viac samostatných kusov dodávaných výrobcom v jednom balíku (basové, stredové a výškové reproduktory).
koaxiálne reproduktory - meniče sú konštruované viac-menej v jednej osi reproduktoru. Jeden reproduktor v sebe ukrýva tri meniče (basový, stredový a výškový).
Komponentné reproduktory sa najčastejšie využívajú v prednej časti vozidla. Výškový menič sa umiestňuje do výšky prístrojovej dosky a stredobasový sa inštaluje do predných dverí. Pre zadný pár reprosústav sa často využívajú koaxiálne reproduktory s integrovanou pasívnou výhybkou.