ak to bude integrované CPU a GPU s výkonmi 600mflops a 7giga texelov tak to stojí za to
ale k taktovatelnosti:
éra procesorov pentium III sa nedala nijak zvlášť taktovať, to že sa taktovať dali dokazujú až dosky aké robili v tej dobe Abit, MSI a podobne.
naproti tomu u AMD sa vyskytol ten známy mod kedy sa ceruzkou odomykal multiplikátor a to samozrejme znamenalo velký posun v taktovatelnosti AMD a teda velmi to rozšírilo oblúbenosť AMD. Lacné procáky so slušným výkonom a najlepšou pretaktovatelnosťou.
Intel reagoval a 5 rokov ludí kŕmil taktovatelným pentiom 4. reakcia to bola naprosto zlá ak sa na to dívam ako užívatel, pretože tieto procesory neboli pre AMD procesory nijakou vážnou konkurenciou. Dokonca ani najnovšie Cedar Mill jadrá akožto tie najvýkonnejšie P4 niesú tak výkonné, i ked možnosť z fleku pretaktovať o jeden gigaherz určite vela ludí potešila.
Ked však prišli dvojjadrové procesory 2140 počínaje tak sa znova intel vrátil k modelu vysokého výkonu pri nižšej frekvencii, ale pre HC užívatelov vydal aj modely radu 6xx0.
Ked si vezmeme ten fakt že väčšina ludí nevie, alebo nechce taktovať a zároveň je tu stále predstava že pretaktované procesory sa rýchlejšie opotrebujú alebo proste zhoria...
myslím že overclockabilita ako faktor pre intel procesory aj tak nieje dôležitý. stále sa používajú aj v kanceláriách kde sa málokomu chce robiť tuning chladenia alebo tuning výkonu (+- záruka a outsource servis to aj tak velmi nedovolujú)
faktom je aj to že pre gaming už procesory dosahujú nadštandardného výkonu a zbytok sa prenáša hlavne na silnú grafiku (viz to že na PIII my plynule fungujú hry na báze Doom 3 enginu - to robí len grafika a kvalita fungovania RAM).