čísla nerieš, papier toho vždy znesie a naprieč výrobcami sa tie údaje veľmi líšia, pričom reálne porovnanie je väčšinou diametrálne odlišné. tiež úroveň dB nepovie nič o povahe hluku... hlboký šum aj keď je hlučnejší, tak subjektívne vyrušuje oveľa menej než tichší "piskot".
treba počítať s tým, že po zregulovaní na ticho toho žiadny vetrák neprefúkne nejak veľa, zázraky vo výkone teda nečakaj. PK2 od Noiseblockeru môžem doporučiť, vieš ho stiahnuť na cca 650 rpm, na cca 700-750 otáčkach o ňom nebudeš vedieť a je to veľmi kvalitný vetrák.
úplná špička je tiež
http://www.tichepc.sk/Be-Quiet-Case-Fan ... 25mm-.html a ide tiež výborne regulovať. ale cena je už fakt prémiová. tiež upozorňujem na netradičný tvar rámu, takže ak to chceš nahodiť aj na prednú masku, tento nebude vhodný, tie záklapky na čelnom paneli nepôjdu použiť a skrutkovú montáž na čelný panel myslím Arc Midi nepodporuje.
inak to bude trochu "problém" aj u Noiseblockeru, oni k tým fanom dávajú takú silikónovú obrubu na odvibrovanie pod rám, čiže samotný plastový rám fanu bez tej srandy je o trochu tenší než tých štandardných 25mm. naopak po jeho nahodení je fan o kúsok hrubší aj širší, takže tam zas dôjde ku kolízii s tými Fractalovskými rámikmi. ja som to riešil tak, že som ten gumený rámik vynechal a nasadil som pod fan len tie gumené krúžky čo majú isť pod maticu /tu na fotke je ich vidieť/
http://www.hardbloxx.de/wp-content/uplo ... nt-Pro.jpgtakto to bolo akurát na hrúbku a fan pekne sadol a držal v tých záklapkách.
naopak bezproblémové riešenie v rámci uchytenia by boli
http://www.tichepc.sk/Noctua-NF-A14-ULN.html alebo
http://www.tichepc.sk/Noctua-NF-A14-FLX.html , aj keď tie nevyhovujú farebne.
ak to chceš na ticho, volil by som skôr pomalšiu ULN verziu, FLX je už otáčkami vyššie a obidva fany majú o poznanie menšie rozpätie pracovného napätia než Noiseblocker a BeQuiet /FLX štartuje niekde na 7V a ULN tuším až na 8V/, takže FLX by si pod 800-850 rpm asi nedostal, čo by ti nemuselo stačiť. čiže ULN verzia by bola vhodnejšia na toto.