V tomto návode si ukážeme ako jednoducho upraviť rozšírenia pre prehliadač Mozilla Firefox, ktoré ale boli určené len pre staršie verzie tohto prehliadača alebo prestali byť aktualizované a preto v novších verziách nejdú nainštalovať.
Postup je velmi jednoduchý, poďme teda na to:
1. Vyberieme si rozšírenie ktoré chceme aktualizovať, resp. upraviť. V tomto prípade použijem jedno rozšírenie, ktoré používam a nazvem ho rozsirenie.xpi.
2. Rozšírenia sú vo formáte xpi ale jedná sa o ZIP archívy, takže prvým krokom je zmena koncovky xpi na zip.
3. Potom môžeme archív otvoriť v niektorom archivačnom programe a vyextrahujeme z neho súbor install.rdf. Práve v ňom sa nachádza informácia o verzii Firefoxu, pre ktorú je rozšírenie určené.
4. Otvoríme súbor install.rdf v textovom editore a vyhladáme text <em:maxVersion>, nachádza sa v rámci textu <em:targetApplication>. V prípade, že rozšírenie je určené pre viac produktov Mozilly, tak pre Firefox je potrebné upraviť hodnotu <em:maxVersion >, ktorá je pod textom <em:id>{ec8030f7-c20a-464f-9b0e-13a3a9e97384}. Nastavíme túto hodnotu povedzme na 10.0 a dáme súbor uložiť.
5. Posledným krokom je aktualizovanie rozšírenia, ktoré spravíme jednoducho pridaním a prepísaním pôvodného súboru install.rdf v ZIP archíve. Potom stačí iba prepísať príponu archívu zo zip späť na xpi a rozšírenie nainštalovať vo Firefoxe.
Po tejto aktualizácii sa sprístupní iba inštalácia rozšírenia vo Firefoxe, je dobré si overiť či je rozšírenie aj skutočne funkčné, niektoré novšie verzie Firefoxu totiž môžu obsahovať, alebo naopak nemusia mať súčasti potrebné k fungovaniu rozšírenia.